Potřebujeme Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby se Vám mimo jiné mohly ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Vánoční uzávěrka zakázkových produktů, více informací ZDE.
Geniální vynález, ze kterého se málokterý pes dokáže vyvléknout a zároveň neubližuje páteři tak, jako nesprávně používaný obojek. Tah psa se rovnoměrně rozloží na větší plochu těla a nepoškozuje obratle nebo dýchací trubici. Nasazuje se psovi kolem hrudi a zapíná se obvykle v oblasti lopatek. Dobře zvolená velikost postroje zaručuje chlupáčovi bezpečné venčení a majiteli klidné svědomí, na Silvestra i ve všech jiných stresových situacích.
Je jedním z nejoblíbenějších typů postrojů pro velké i malé psy. Pomocí přezek se dá nastavit velikost kolem hrudníku i prsou. Nejpohodlnější verze mají kolem hrudních popruhů polstrování, aby psa nikde netlačily a neodíraly při pohybu. Důležité je zvolit vhodnou velikost, aby parťáka neodíral popruh vedoucí za loktem.
Norský postroj má popruh vedoucí přes prsa a k němu kolmo vedoucí postroj kolem hrudního koše těsně za loktem. Na zádové části má ještě úchytku pro snadnější vedení psa, když zrovna není na vodítku. Není tak často doporučován, protože obvykle nesprávně tlačí za loktem a vyvíjí při tahu tlak na dýchací trubici. Pro dobře naučené psy, kteří netahají a sedí jim velikostně ale nečiní žádný problém.
Pokud chcete se svým psem běhat nebo jinak cíleně využívat tah psa, je nejlepší koupit k tomu specializovaný postroj. Obvykle vypadá jako soubor kosočtvercových ok a konec s karabinou na připnutí je skoro až u kořene ocasu, aby mohl pes zapojit opravdu plnou sílu a přitom si neublížil.
Většinou jsou pejskaři rozdělení na dva znesvářené tábory – postrojáře a obojkáře. Jaké jsou výhody postroje? Kromě výše zmíněných zdravotních důvodů je taky pro psa mnohem pohodlnější při venčení než obojek, tahající za krk. Obojek může tahajícím psům (i těm malým) způsobit dokonce poškození dýchací trubice, které vážně ohrožuje život zejména krátkonosým plemenům (buldoček, mops). Právě díky pohodlnosti při tahu je ale docela obtížné naučit psa netahat na postroji. Nejideálnější je pořídit postroj už odrostlejšímu psovi, který má alespoň základy chůze na vodítku.
My nedáme dopustit na postroje Comfort plus. Mají klasický, zdravý střih Y, polstrování a jsou celonastavitelné na správnou velikost. Vyvíjeli jsme ho ve spolupráci s holandskými fyzioterapeuty, a tak dáme ruku do ohně za to, že nestlačuje nikde dýchací cesty, neomezuje ramenní kloub ani jinak nezpůsobuje blokády zad. Psi i jejich majitelé tyto postroje milují. Díky možnosti vyšít na postroj iniciály psa i kontakt na majitele navíc můžou psovi doslova zachránit život v případě zaběhnutí.
Kvalitní postroj má polstrování, několik možností úpravy velikosti, prodyšný materiál a více karabin k připnutí vodítka. Opravdu kvalitní postroje mají i reflexní prvky. Mohou být nylonové, ale i kožené.
Jak správně psa změřit? Vezměte metr a pečlivě zmeřte rozměr hrudníku v jeho nejširším bodě, potom změřte obvod krku a s těmito údaji vyrazte na lov správné velikosti. Pokud jsou dle tabulek obchodu rozměry na hraně 2 velikostí, sáhněte raději vždy po té větší možnosti, aby postroj opravdu nikde neškrtil. Uvidíte, jak se správným postrojem váš chlupáč na procházkách ožije!